هم اندیشی بررسی پیامدهای انتشار سریال های ترکیه ای بر بستر رسانه های آنلاین ایرانی

ساترا، به عنوان نهاد تنظیم گر رسانه های صوت و تصویر فراگیر در ایران به دنبال جمع آوری آرا و نظرات نخبگان و ذینفعان حوزه رسانه های آنلاین به منظور بررسی اثرات انتشار مجموعه های نمایشی (سریال) ترکیه ای در سرویس ها و پلتفرم های آنلاین ایرانی (همچون VODها) بوده تا از خلال این هم اندیشی بتواند فرآیند تصمیم گیری مشارکتی را به عنوان یکی از ابزارهای تنظیم گری توسعه داده و در نهایت تصمیم بهینه ای را اتخاذ کند.
سریال ترکیه ای به مجموعه درام هایی اطلاق می شود که در کشور ترکیه و عمدتًا با مضامین عاشقانه از دهه 1990 تاکنون تولید شده اند. در فضای رسانه ای ایران، در ابتدا این سریال ها در دهه 80 شمسی مورد توجه مخاطبان آذری زبان قرار گرفت که از طریق امواج ماهواره ای اقدام به دریافت سیگنال شبکه های تلویزیونی کشور ترکیه می کردند. در فاز دوم و در انتهای دهه 80 و ابتدای دهه 90 شبکه های تلویزیونی ماهوارهای فارسی زبان اقدام به دوبله و انتشار این آثار کردند و اکنون در فاز سوم با توسعه صنعت رسانه های صوت و تصویر آنلاین در ایران برخی از این سرویس ها و پلتفرم ها اقدام به عرضه مجدد این محصولات فرهنگی کرده اند. در این هم اندیشی تلاش شده پیامدهای این مسئله از طریق جمع آوری نظرات ذینفعان و متخصصان مورد بررسی قرار گیرد.

علاقمندان و دغدغه مندان می توانند نظرات خود را از طریق rc.satra@gmail.com و researchcenter@satra.ir با ما در میان بگذارند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از این هم اندیشی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید